Güney Amerika Turu

Fotoğraflar

Güney Amerika Turu

 GÜNEY AMERİKA TUR PROGRAMI

 

(Ankara İstanbul, Paris, Havana )

 

06.25  : İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Paris aktarmalı Air France Havayolu ile Havana’ya hareket.

15.10  : Havana’ya varış (Toplam uçuş süresi 10 saat 25 dakika)

Gezimizin ilk günü, uçuş saatinden 2 saat 30 dakika önce Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Air France Kontuarı önünde buluşarak başlıyor. Havaalanında bilet ve pasaport işlemlerini bitirdikten sonra, Air France Hava Yolları’nın tarifeli uçuşuyla ilk varış noktası Paris. Yaklaşık 4 saat sürecek yolculuk sonrası Paris aktarmalı olarak Air France Hava Yolları’nın tarifeli uçuşu ile Havana’ya hareket ediliyor. Uzun süren uçuşun ardından büyüleyici iklimi, sıcak kanlı insanları ve nostaljik arabalarıyla; kalbi, müzik ve dans ile atan, sosyalizmin beşiği Havana’ya varıyoruz ve otele yerleşiyoruz. Kısa bir dinlenme sonrası şehri tanımak için hareket ediyoruz.Kısa şehir turunun ardından Günün geri kalanında misafirler Havana’yı gönüllerince keşfedebilir. Gün sonunda oteldeyiz.

 (Havana)

 

08.00 :Kahvaltının ardından serebest zaman. Dileyen misafirlerimiz için   Extra olarak düzenlenecek olan Vinales ve Pinar Del Rio Gezisi . (Gezide Dünya Koruma Mirası Listesi’ne alınmış Vinales Vadisi, Leovigildo Gonzales tarafından yapılmış, 120 metre yükseklik ve 180 metre genişliğinde Mural de La Prehistoria isimli evrim teorisini anlatan resim göreceklerimiz arasında. Öğle yemeğinin ardından Pinar del Rio'da puro fabrikası ziyaretine hazır olun! Akşam saatlerinde otelimizde geri dönüyoruz). Gecelememiz otelimizde.

22:00 ‘da dileyen misafirlerimiz ekstra olarak Tropicana Show’a katılabilirler.

 

 (Havana, Panama City )

 

08.00 : Kahvaltı ardından Havana’da son zamanlarımızı şehirde kısa gezilerle değerlendirip Havalimanına hareket ediyoruz.

14.40 : Havana’dan Panama City’e hareket

17.18 : Panama City’e varış ve otele hareket. Otele yerleşme, akşam yemeği ardından serbest zaman.

 

 

 

 

 

 

 (Panama City)

 

08.00: Kahvaltı ardından panaromik panama city turu. Pasifik bölgesindeki en eski yerleşim yeri olan Panama Viejo ve Casco viejo, Panama kanalı, Panama Kanalı müzesi ziyaret edilecektir. (Panama kanalı ve müze ekstra)

19.00 :Akşam yemeği ardından serbest zaman

 

 (Panama City, Amazonlar)

 

09.00 : Kahvaltı ardından alışverişiçin serbest zaman.

12:00 havalimanına transfer

15.57 : Panama city’den Manaus’a (Amazon) hareket.

20.41 : Manaus’a varış ve otele yerleşme.

 

 (Amazonlar)

 

08.00 : Kahvaltı ardından panaromik amazon  turu. (Amazon iki nehir birleşmesi ve pembe yunus  nehir turu Ekstra)

 

 (Rio de Jenerio )

 

00.28 : Manaus’dan Rio de Jenerio’ya hareket.

06.27 : Rio’ya varış. Otele yerleşme ve dinlenme molası.  Otelde alacağımız kahvaltının ardından özel aracımız ile panoramik şehir turumuz için hareket ediyoruz. Ekstra olarak Sugar Loaf tepesi ziyaret edilebilir.

 

 (Rio de Jenerio )

 

09.00 : Kahvaltı ardından  serbest zaman. Ekstra olarak düzenlenecek olan Corcovado turu. Bu turumuz esnasında Rio’nun sembolü olmuş tepedeki ünlü İsa Heykelini görecek ve ünlü Monorail adlı raylı sisteme binerek tepeye çıkacak ve Rio’nun o doyumsuz manzarasını göreceksiniz. Ünlü Copacabana plajına gidiyoruz.  Akşam ise dileyen misafirlerimiz rehberlerimizin ekstra olarak düzenleyeceği yerel bir restoranda alınacak akşam yemeğinin ardından Samba programına iştirak edebilirler.

 

 

 

 

 

 (Rio de Jenerio, Sao Paulo )

 

07.00 : Erken kahvaltı ardından Havalimanına hareket.

09.02 : Rio’dan Sao Paulo’ya hareket.

10.15 : Sao Paulo’ya varış . panaromik şehir turu.

18.00 Akşam yemeği için serbest zaman

20:00 sao paulo havalimanına hareket.

23.40 : Sao Paulo’dan Iguazu’ya  hareket.

 

 (Iguazzu)

 

01.45 : Iguazu’ya varış. Otele yerleşme.

09.00 : Kahvaltı ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Iguazu Şelaleleri’ni keyifli bir yürüyüş eşliğinde geziyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Macaco speed boat safarisine katılabilirler. Macaco Safari, İguazu’nun tüm görkemine ve keyfine varacağınız, heyecan dolu bir maceraya götürecek eşsiz bir tekne turu. Bu ilginç turdan sonra Arjantin sınırına hareket kara sınırı geçildikten sonra havalimanına varış.

18.30: Iguazu’dan Buenos Aires’e hareket.

20.30 : Buenos Aires’e varış. Otele yerleşme, akşam yemeği ve dinlenme

 

 (Buenos Aires)

 

09.00 : Kahvaltı ardından panoramik Buenos Aires gezimize başlıyoruz. Güney Amerika’nın en büyük şehirlerinden olmasına rağmen kendinizi önemli bir Avrupa kenti geziyormuş hissinden kurtaramayacağınız mimarisi, birbirinden lezzetli yemeklerden oluşan mutfağı ve elbette kalbinden taşan tango ile eşsiz şehir Buenos Aires’te ilk durağımız bu şehre neden “Güney Amerika’nın Paris’i" namının verildiğini bize varlığı ile anlatan La Recoleta semti olacak. Şehrin seçkin semtlerinden biri olan bu yerde Eva Peron’un (Evita) da mezarının bulunduğu Recoleta Mezarlığı’nı göreceğiz. Ardından Katedral ve Colon Tiyatrosu, La Boca semti gezimizin diğer önemli noktaları arasında. Turumuzun ardından şehri dilediğinizce gezebilmeniz için serbest zaman. Ardından otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme.

 

 (Buenos Aires)

 

09.00 : Kahvaltı ardından otelden ayrılıyoruz ve Buenos Aires turuna devam ediyoruz.

17.55 : Buenos Aires’ten Paris aktarmalı  İstanbul’a hareket

 

 (İstanbul, Ankara)

 

17.00 : İstanbul’a varış

20.00  : Ankara’ya varış ve turumuzun sonu.

 

Fiyata Dahil olan hizmetler :

 

 • THY Ankara/İstanbul/Ankara uçak bileti.
 • Air France Hava Yolları tarifeli seferi ile Paris aktarmalı olarak İstanbul - Havana gidiş, Buenos Aires - İstanbul dönüş uçak bileti
 • Turda belirtilen bütün ara uçuşlar.
 •  4  yıldızlı otellerde Havana’da 2 gece Panama City 2 gece, Amazonlar 1 gece, Rio 2 gece, Iguazzu 1 gece, Buenos Aires 2 gece olmak üzere toplam 10 gece  oda kahvaltı konaklama.
 • Havana,Panama City, Amazonlar, Rio, Sao Paulo, Iguazzu, Buenos Aires panoramik şehir turları
 • Türkçe ve ya İngilizce rehberlik hizmetleri
 • Alan - otel - alan transferleri
 • Havalimanı vergisi ve alan hizmet bedeli
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

Fiyata Dahil olmayan hizmetler:

 • Küba vizesi
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Müze, Ören yeri vb. giriş ücretleri
 • Ekstra olarak alınacak turlar
 • Kişisel tercümanlık ve rehberlik hizmetleri