Yılbaşı Dönemi Prag Turu

30 Ara 2017

Fotoğraflar

Yılbaşı Dönemi Prag Turu

 Yılbaşı Dönemi Prag Turu Thy Ile

1.
GÜN
İstanbul-Prag
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk havayolları kontuarı önünde siz değerli konuklarımızla 05.30’da buluşma. Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Türk Havayolları tarifeli seferi TK1767 ile 08.25’de Prag’a hareket. Yerel saat ile 09.05’de varışın ardından özel otobüsümüz Prag şehir turu için alandan hareket. Bu turumuzda Hradcany Kale Bölgesi, Loretta Kilisesi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yapımının 600 yıl sürdüğü söylenen neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan ST.Vitüs Katedrali, Simyacılar sokağı, Franz Kafka’nın evi, Altınyol, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12 Havari bulunan tarihi Astronomik saat kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası serbest zaman. Rehberinizin belirleyeceği saatte otelinize transfer. Akşam rehberiniz tarafından organize edilecek Ekstra Vltava Nehrinde açık büfe yemekli tekne turu. Prag’ın muhteşem gece manzarasını müzikli açık büfe yemek eşliğinde izliyoruz. Geceleme otelimizde. Ekstra Vltava Nehrinde açık büfe yemekli tekne turu.: 45 Euro (Kişi Başı)
2.
GÜN
Prag
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz tam gün Ekstra Dresden (Almanya) Kültür&Alışveriş turumuza katılabilirler. Bu turumuzda Prag’a 140 km mesafedeki Elbe’nin Floransa’sı olarak adlandırılan Barok mimarisi ile muhteşem şehir merkezini, Fraunkirche’yi, Zwinger Sarayını, Brulshl terası,Kral yolu, Elbe nehri, Martin Luther heykeli, Hof kilisesi,Semper Operası,eski şehir meydanı görülecek yerler arasındadır. Ardından Doğu Almanya’nın en güzel şehirlerinden olan ve Unesco tarafından dünya mirası koruması altına alınan şehirde alışveriş ve gezinti için serbest zaman. Rehberinizin bilgilendireceği saatte Prag’a transfer. Akşam rehberiniz tarafından düzenlenecek Ekstra Ortaçağ eğlencesi ve yemeği, yaklaşık 600 yıllık bir handa yer alan ortaçağ mekanımızda, ortaçağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, dansçılar ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda çek mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalayacaksınız. Gecenin sonunda otelimize transfer ve geceleme otelimizde. YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN!!! Ekstra Dresden (Almanya) Kültür&Alışveriş turu.: 75 Euro (Kişi Başı) Ekstra Terezin kampı & Dresden (Almanya) Kültür&Alışveriş turu.: 95 Euro (Kişi Başı) Ekstra Ortaçağ eğlencesi ve yemeği.: 180 Euro (Kişi Başı) ( YILBASI GALASI DAHİL )
3.
GÜN
Prag
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz için Ekstra Karlovy Vary Kültür&Alışveriş turu. Bu turumuzda Çek Cumhuriyeti`nin kaplıcalarıyla ünlü şehri karlovy vary yolculuğumuza rehberinizin keyifli anlatımlarıyla devam ediyoruz. Kentte sıcaklıkları 30-72 C arasında değişen 12 termal kaynak bulunmaktadır. Gezimiz esnasında şehir turu yapılmakta. Atatürk’ün 1918’de kaldığı oteli, Dovorak`ın,Mozart`ın Göthe`nin,Beethoven`ın, Puşkin`in evlerini görecek,12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Ayrıca kristal,porselen,granat,kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı fabrika satış mağazalarında alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız. Tur bitiminde Prag merkeze transfer. Akşam Eksta Çek yerel folklor Gecesi ve yemeği bu turumuzda lokal restaurantta yerel müzisyenlerin, dansçıların muhteşem şovlarını izlerken limitsiz içecek servisi ile çek mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalayacaksınız. Gecenin sonunda otelimize transfer ve geceleme otelimizde. Ekstra Dresden (Almanya) Kültür&Alışveriş turu.: 75 Euro (Kişi Başı) Ekstra Terezin kampı & Dresden (Almanya) Kültür&Alışveriş turu.: 95 Euro (Kişi Başı) Ekstra Çek yerel folklor Gecesi ve yemeği.: 50 Euro (Kişi Başı)
4.
GÜN
Prag - İstanbul
Sabah otelde alınacak kahvaltısının ardından rehberinizin bilgilendireceği saatte Prag Havaalanına transfer. Bilet, bagaj ve uçuş işlemlerinin ardından Türk Havayolları tarifeli seferi TK1772 seferi ile 15.15’de İstanbul’a hareket. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından İstanbul’a 20.05’de varış ve turumuzun sonu.
EKSTRA NOTLAR
 
 • Narttur havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolune tabidir.
 • Ucuş oncesinde saatler değişebilir ve tum saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat once teyid edilmesi gerekmektedir.
 • Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay gecerli pasaport olması mecburidir.
 • Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 10 gun oncesinden tur iptali tuketiciye bildirilir.
 • Ucağın ineceği şehre gore parkurlarda değişiklikler olabilir. Ucuş saatlerimizi burolarımızdan oğrenebilirsiniz.
 • Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rotarlardan Narttur sorumlu tutulamaz.
 • Narttur gerekli gorduğu durumlarda, tur guzergahını iceriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Şehir tanıtım turları şehre varış saatine gore bir sonraki gun gercekleştirilebilir.
 • Narttur, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Oteller şehir merkezlerine 15-20 dakika mesafede şehir ici otellerdir.
 • Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gun/gunler dışında başka bir gun yapılabilir.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
 • Bu gezi ya da turların yapılamamasından Narttur sorumlu tutulamaz.
 • 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan kucuktur.
 • Cocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan cocuklar icin gecerlidir.
 • Narttur konsoloslukla muşterilerimiz arasında aracı kurumdur.
 • Vize başvurusu icin en az 6 ay gecerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize icin gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler gerekmektedir. Vb = veya benzeri
EKSTRA TURLAR
Vlatava Tekne Turu | 45 EUR ( Yemekli )
Vltava nehri boyunca yapılacak bu gezide, dalgasız bir ortamda, Prag şehrinin tarihi dokusu ve ışıklandırılmış buyuleyici manzarası sizleri beklemektedir. Gezimiz acık bufe yemekli, birer icecek dahil olarak verilecektir 2 saat surmektedir.
Karlovy Vary Turu | 45 EUR ( Yemekli 60 EUR )
Cek Cumhuriyeti nin kaplıcaları ve festivalleri ile unlu şehri. Kentte sıcaklıkları 30 C - 70 C arasında değişen 12 termal kaynak bulunmaktadır.Ataturk,Karl Marx,Bethooven,Mozart gibi bir cok unlunun dinlenmek icin tercih ettiği koruma altında bulunan Karlovy Vary turumuz esnasında şehir turu yapılmakta. Alış veriş yapmak icinde cok uygun bir nokta olan bu turumuzu oncelikli gorulecek yerler arasına almanızı tavsiye ederiz.
Ortacağ Gecesi Turu | 65 EUR ( Yemekli )
Bu turumuzda sizleri Avrupa Ortacağı nın en hareketli yerlerinden olan Ortacağ Gecesine bekliyoruz. Ortacağ da yapılan eğlenceler ve o donemde yenilen yemekler ve ortam eminiz ki sizin de ilginizi cekecektir. Guzel Cek kızlarının yaptığı ateş dansları eşliğinde muhteşem Ortacağ eğlenceleri, muthiş showlar.
Dresden ve Terezin Turu | 90 EUR- Dresden 75 EUR
Yapılacak ikili turumuzda once 2.Dunya savaşı sırasında Nazilerin Yahudileri soykırıma tabi tutmak icin kullandıkları en onemli kamplardan biri olan Terezin i geziyoruz daha sonra Kuzeyin Floransa si Dresdeni goreceğiz, bir guzel sanatlar sehri olup turumuz esnasinda Frauenkirche Kilisesi, Zwinger Muzesi, Semper Opera Binasi, Kraliyet Sarayi ve Elbe nehri kiyisi gorecegimiz Dresden i ziyaret ediyoruz. Almanya nın bu şirin ama etkiliyeci sehrine yapacağımız turumuzu kacırmamanızı tavsiye ederiz.
Cek Gecesi Turu | 50 EUR ( Yemekli )
Bu turumuzda lokal restaurantta yerel muzisyenlerin, danscıların muhteşem şovlarını izlerken limitsiz icecek servisi ile cek mutfağının tatlarını denemek ve ceklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalayacaksınız.